Erkek  

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı (3 Ürün)

Filtreler

Asics erkek yürüyüş ayakkabıları, minimalist tarzı ve ikonik görünümü ile hemen ayırt ediliyor. Kullanıcılar ile onu rahatlığından kolaylıkla ayırt ediyor. Benzersiz konfor ve hafiflik sunan erkek yürüyüş ayakkabıları, yalnızca göz alıcı estetik sergilemekle kalmıyor. Onunla yürüyüş kondisyonunda en iyi deneyimlemek tesadüf sayılmıyor. Profesyoneller için geliştirilen özel teknolojileri, günümüzde amatör yürüyüş severlerin de beğenisini kazanıyor. 

Seni tüm gün üzerinde taşıyan ayaklarına hak ettiği değeri veren modeller, yürümenin en zahmetsiz egzersiz türlerinden biri olduğunu ortaya koyuyor. Yürüyüş için doğru erkek yürüyüş ayakkabısı dışında herhangi bir aksesuara ihtiyaç duyulmuyor, her yerde yürümek mümkün olurken, etkinlik hem ulaşım sağlıyor hem de sağlıklı bir yaşam için bedene destek oluyor. Yürümeyi sevdirecek en tarz erkek yürüyüş ayakkabılar, aktif yaşama geçiş için kullanıcılarına çok önemli bir motivasyon sağlıyor. Motivasyon etkisi konforla tanımlanıyor.  

Antrenmanlarında kullanabilir, ısınma ve soğuma çalışmalarında giyebilir, bir yerden bir yere yürürken sana eşlik etmelerini tercih edebilir veya gün sonunda stres atmak için çıktığın sahil kenarında adımlarının götürdüğü yere doğru gidebilirsin… Yolun nerede olursa, nereye çıkarsa çıksın, en konforlu yürüyüş için Asics erkek yürüyüş ayakkabılarına güvenebilirsin. 

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri, Fiyatları

Erkek yürüyüş ayakkabısı modelleri, yürüyüş performansını senin belirlemene imkan tanıyor. Ayakkabıların nedeniyle yarı yolda kalmadan, hızını kesmeden, ağrı veya sızı duymadan yürüyüşe tam konsantre olabilirsin. Sana en uygun erkek yürüyüş ayakkabısı hangisi diye merakla modelleri incelerken, seçenekler arasında fiyat farkı olduğunu fark edebilirsin. Erkek yürüyüş ayakkabısı modelleri arasındaki etiket farkları, ayakkabıların teknik ve tasarım özellikleri üzerinden belirleniyor. Taban teknolojileri, saya materyali, orta taban destekleri, sezon trendleri ve dönemsel kampanyalar ayakkabıların fiyatlarını değiştirebiliyor. Kullanıcıların kendilerine en uygun ayakkabıyı seçebilmesi için öncelikle erkek yürüyüş ayakkabılarının teknolojilerini, tarzlarını incelemesi, sonrasında fiyat karşılaştırması ile sipariş için son adımı tamamlaması öneriliyor. Beklentilerini karşılayan, tarzına, ihtiyaçlarına ve bütçene uygun modeli sen de Asics koleksiyonunda bulabilirsin. 

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Erkek yürüyüş ayakkabılarının özelliklerinden önce, yürüyüş biyomekaniğini öğrenerek doğru ayakkabı özelliklerini değerlendirebilirsin. Yürüyüş sırasında ayaklardan biri yere değerek yavaşça bastıktan sonra yerden ayrılıyor, aynı sırada diğer ayak yere doğru eğilerek ardışık hareketler tekrarlanıyor. Yürüyüşlerde, denge sağlamak için tarak kemiği açılarak yürüme kolaylaşıyor. Ayakkabıların an be an, yürüme sırasında gerçekleşen tüm hareketle tam uyum göstermesi bekleniyor. 

 • Ayakkabıların, ayağın tüm eğimlerini karşılaması, esnek olması önem taşıyor. 
 • Erkek yürüyüş ayakkabısının ön ve arka kısımlarında yer alan desteklerin darbeleri emebilmesi yürüyüşün daha konforlu olmasını sağlıyor. 
 • Bedenin yükü ayağın tüm kısımlarına eşit dağılmayabiliyor. İyi bir erkek yürüyüş ayakkabısı, ağırlığı dağıtarak ayağın hiçbir bölgesinin ağırlıktan dolayı rahatsız hissetmemesini sağlıyor. 
 • Denge, stabilite ve nötr pronasyonun ayakkabı tarafından oluşturulması konforun sırrı oluyor. Basış sorunu olanlar için ortopedik ayakkabı modellerinin kullanımı öneriliyor. 
 • Hafiflik sayesinde hız kazanmak çok daha kolay hale geliyor. 
 • Saya üstünde reflektör parçalar bulunması gece görünürlüğünü artırıyor.
 • Marka koleksiyonlarında, trekking, hiking, kamp ve tırmanış gibi etkinlikler için sıradan erkek yürüyüş ayakkabılarının yanında erkek outdoor ayakkabı seçeneklerinin de yer alması önem taşıyor. 

Sporcular Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sporcu erkekler, kendilerine en iyi desteği veren yürüyüş ayakkabıları ile antrenman yapması tercih ediyor. Bu nedenle ayakkabı seçimi konusunda çok daha titiz davranıyor. 

 • Profesyonel sporcular öncelikle ayakkabı kalıbının ayaklarının pronasyon özelliğine uygun olup olmadığına dikkat ediyor. Kemer uzunluğu, yüksekliği, ayak eğimi nasıl inceledikten sonra seri teknolojilere göre ayakkabı seçimine başlıyor.
 • Erkek yürüyüş ayakkabılarının kullanıcıların tam ayak numaralarına uygun olması gerekiyor. Kalıpların büyük veya küçük olmaması, ayağı sıkmadan sarmaları önem taşıyor. Kullanıcılar ayakkabıları denerken rahat hissetmelerine dikkat ediyor, ayak parmaklarının sayanın ön kısmına değmediğinden emin oluyor. Eğer alınacak markadaki ayak numarası bilinmiyor veya kilo değişimi gibi nedenlerle ayak numarasının değişmesinden endişe ediliyorsa, ayak ölçüsü üzerinden seçim yapılıyor. Erkekler yere düz beyaz bir kağıt koyarak üstüne basıyor. En uzun parmak ile topuk arasındaki uzunluk işaretlenerek ölçülüyor. Elde edilen uzunluk ölçüsü, markanın beden tablosundaki değerlerle karşılaştırılarak ideal ayakkabı numarasına ulaşılabiliyor. 
 • Erkek yürüyüş ayakkabısı denenirken, ayakkabının tabanının yürüyüş yapılacak zemine, saya özelliklerinin mevsime uygun olmasına dikkat ediliyor. 
 • Kullanıcılar erkek yürüyüş ayakkabısı veya erkek koşu ayakkabısı alırken dolaplarındaki kıyafetleri de göz önünde bulunduruyor. Dolaplardaki erkek spor giyim ürünlerinin renklerine, tarzlarına ve desenlerine uygun ayakkabılar almak kombinlemeyi kolaylaştırıyor. 

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Çeşitleri Nelerdir?

Asics erkek yürüyüş ayakkabısı modelleri arasında farklı serilerden seçenekler bulunuyor. Tasarımların renkleri, desenleri, taban fonksiyonları değişiklik gösteriyor. Ayrıca, yürüyüş rotasının uzunluğuna, zeminin sertliğine, kişinin ayakkabıdan farklı beklentilerine uygun alternatifler de erkek yürüyüş ayakkabısı koleksiyonunu çeşitlendiriyor. Bağcıklı, cırt cırtlı, streç bağcıklı opsiyonlar arasından kullanıcılar diledikleri modeli seçerek kendileri için en iyi erkek yürüyüş ayakkabısına sahip olabiliyor. Tüm bu çeşitlere ek olarak farklı materyallerden imal edilen erkek yürüyüş ayakkabıları da göze çarpıyor. Mesh kumaş, deri, nubuk gibi farklı materyaller kullanılarak hazırlanan ayakkabılar, kullanıcıları Asics koleksiyonunda bekliyor. 

En İyi Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Özellikleri Nelerdir?

En iyi erkek yürüyüş ayakkabısı Asics anlamına geliyor. Asics yürüyüş ayakkabıların özelliklerini inceleyerek en iyi teknolojilerden haberdar olabilirsin. 

 • Asics’in patentli Gel teknolojisi erkek yürüyüş ayakkabılarında da varlık gösteriyor. Yürüyüşte doğal ayak hareketine imkan veren destekler ayakkabının  ön ve arka kısımlarında yer alıyor. 
 • FlyteFoam, FlyteFoam Lyte, FlyteFoam Propel gibi orta taban alternatifleri hafiflik arzulayanları bekliyor. Organik lifler, nanofiber kaynaklar ile geliştirilen hafif EVA köpük, Asics ile yeniden yorumlanıyor. Daha iyi tamponlama, daha iyi sıçrama sağlayan orta tabanlar yalnızca Asics’te bulunuyor. 
 • Guidance Line adı verilen teknoloji, vücudun ağırlığının tabana ideal şekilde yansımasına imkan veriyor. Konfor ve güvenlik sağlayan özellik sayesinde yorgunluk hissi de daha az hissediliyor. 
 • Trusstic System ayağın yapısını, bütünsel formunu koruyor. Burkulma gibi kazaların engellenmesine yardımcı oluyor, stabilite vadediyor. 
 • AHAR özellikli sert kauçuk dış taban, zemin ne kadar sert ve zorlu olursa olsun en konforlu yürüyüşe imkan veriyor. Yüksek yer tutuşu ile sağlam adımlar atılıyor.
 • Ampifoam orta taban, özel sistemiyle ayakkabı içindeki ısı ve nem kontrolünü artırıyor. Ortholite iç taban ile hijyenik, kuru ve serin yürüyüşler mümkün oluyor. 
 • Fluid Ride Orta Taban hafiflik hissiyle her adımı adeta bulutların üstünde atma deneyimi yaşatıyor. Üstelik daha iyi yastıklama ve sıçrama da beraberinde geliyor. 
 • Dynamic DuoMax Support, destek ve dengeyi sağlıyor.
 • Yastıklı yaka ve dil bölümleri profesyonel destek arayan yürüyüşçüleri bekliyor. Böylelikle, zorlu arazilerde bile ayaklar burkulmalara, dengesiz duruşa karşı profesyonel yardım alıyor. 

Sen de en iyi erkek yürüyüş ayakkabı çeşitlerini Asics’te bulabilirsin. Eğer günlük hayatta kullanacağın casual ayakkabı ve erkek sneakers tasarımları arıyorsan onlar için de Asics’i tercih edebilir, her gününü konforla güzelleştirebilirsin. Hemen sipariş vererek sen de benzersiz Asics konforunu rutin hayatına davet edebilirsin. 

back to top
Filtreler