Kadın  

Kadın Koşu Kıyafeti (121 Ürün)

Filtreler

Koşu her geçen gün daha fazla amatör sporcunun tercihi oluyor. Sayısız faydası ve hemen her yerde yapılabilmesi koşunun birçok kişi tarafından seçilmesine neden oluşturuyor. Elbette koşuya merak salan amatör sporcular arasında kadınlar da var. Sert bir spor olan ve ardışık, sert hareketler içeren koşu için doğru kıyafet seçimi birçok spordan çok daha önemli. Peki kadın koşu kıyafeti nasıl olmalı biliyor musun? 

Kadınların anatomisine uygun, koruyucu ve şık kadın koşu kıyafetlerinin seçimi özen istiyor. Öncelikle sıcak ve soğuk havalar için farklı tasarımlar kullanman gerektiğini aklında tutmalısın. Hangi kıyafeti neden ve nasıl seçmen gerektiğini tüm detaylarıyla seninle paylaşıyoruz. 

 • Koşu sırasında yapılan ardışık hareketler koltuk altında, bacakların birbirine değen bölümlerinde zaman içinde tahrişe neden olabiliyor. Bu nedenle özel tasarlanan ve bu tip sorunlara çözüm üreten kadın koşu kıyafetleriyle egzersize başlamalısın. Profesyonel koşucular tarafından tercih edilen, koltuk altında, bacakların sürtünme alanlarında sert dikişler bulundurmayan kıyafetler kullanmalısın. 
 • Yoğun ter atılan bir egzersiz olan koşu sırasında konforlu hissetmek için hava ve nem transferi sağlayan sentetik kumaşları tercih etmelisin. Böylelikle terlesen dahi, nemin vücuduna temasından rahatsız olmadan koşuya devam edebilir, kuru hissederek sporun tadını çıkarabilirsin. 
 • Özellikle uzun mesafe koşularda, dizlerin sürtünmesi tahrişe neden olabiliyor. Ayrıca, bacak kaslarının sıkı giysilerle desteklenmesi spor konforunu artırıyor. Bu nedenle uzun mesafe koşularda jogger pantolon gibi bol seçenekler yerine kadın spor tayt modellerini tercih edebilirsin. 
 • Kısa veya uzun mesafe fark etmeksizin, sert hareketler gerektiren koşu sırasında göğüslerin hareketi kadınların konsantrasyonunu bozuyor. Ayrıca, yoğun hareketle beraber sürtünmeden dolayı meme çevresi dokularda cilt tahrişi meydana geliyor. Bu nedenle kadın koşu kıyafetleri arasında dolabında muhakkak koşuya uygun bir sporcu sütyeni yer almalı. Yoğun destek özelliği sunan ürünlerden seçmeli ve giydiğinde göğüslerinin mümkün olduğunca sabit kalmasına özen göstermelisin. 
 • Kadın koşu kombinlerinin tamamlayıcıları arasında çoraplardan da bahsetmek gerekiyor. Dikiş bulundurmayan veya yumuşak dikişlerle tamamlanan, ayağa tam oturan, ince ve koşuya uygun spor çoraplardan tercih etmelisin. 
 • Yaz veya kış fark etmiyor, koşarken terleyen saçlarının rahatsızlık vermemesi için şapka veya alın bandı kullanabilirsin.
 • Koşarken kişisel eşyaları koyacak yer bulamayanlardansan kol bantları veya koşu için bel çantaları yardıma hazır. İçine telefonunu, anahtarını, para ve kimliğini kolaylıkla yerleştirebileceğin aksesuarlardan edinmelisin. 

Kadın Koşu Kıyafeti Modelleri

Kadınlar için koşunun mevsimi yok ancak farklı mevsimlere göre farklı kıyafet özelliklerinin bulunması gerekiyor. Yazlık ve kışlık koşu kombinleri ve kadın koşu kıyafeti modelleri değişiyor. 

 • Yazlık kadın koşu kıyafetleri: Yazın kadınlar kombinlerini çok daha az parçadan oluşturuyor. Sporcu sütyeni, sporcular için tasarlanmış kumaşlardan yapılan tişörtler, ince şort veya taytlar yaz koşuları için yeterli oluyor. Yazın giyilen kadın koşu kıyafetlerinde UV koruma olmasına, kumaşların nem ve hava transferi sağlamasına özen gösterebilirsin. Ayrıca, hafiflik de önemli bir detay. Yaz koşularında giyeceğin kadın koşu kıyafetlerinin üzerinde ağırlık yapmaması gerekiyor. Dilersen kombinini seni güneşten koruyacak şık bir spor şapkayla tamamlayabilirsin. Elbette yazın koşarken güneş gözlüğü ve güneş kremi kullanmayı unutmamalısın. 
 • Kışlık kadın koşu kıyafetleri: Kışın giyilen kadın koşu kıyafetlerinde çok daha fazla detay mevcut. Zira, kat kat giyinmek gerekiyor. Kışlık kadın koşu kıyafetlerini seçerken ilk kata sporcu sütyeni giyebilirsin. Üzerine basınçlı termal bir tayt ve termal bir üst tercih edebilirsin. Bir sonraki kata uzun kollu bir koşu tişörtü, üstüne polar giyebilirsin. Kombini konfor alışkanlığına göre şişme yelek veya montlarla tamamlayabilirsin. 

Kadınların dolabında mutlaka olması gereken kadın koşu kıyafeti modelleri ise şöyle sıralanıyor: 

 • Her kadının dolabında farklı sporlar için farklı destek düzeyinde sporcu sütyenleri yer almalı. Koşu için kadın spor kıyafet seçerken, yüksek destekli modelleri tercih edebilirsin. Askıların kalın olmasına dikkat etmelisin. Modeller hareketlerini kısıtlamamalı. 
 • Dolabında muhakkak birkaç tane uzun, birkaç tane kısa kollu sentetik kumaştan yapılan, slim kesimli koşu üstleri bulunmalı. Kollarını saran, bedenine destek verirken seni dış etkenlerden koruyan üstlerin bazılarının rüzgar ve yağmur korumalı olmasını tercih edebilirsin. 
 • Sportif dış giyim ürünlerini dolabından ayırmamalısın. Kapüşonlu, kapüşonsuz yelekler, montlar, polar ceketler muhakkak koşu dolabında bulunmalı. Isı yalıtımı, su iticilik gibi özelliklere dikkat etmeyi unutmamalısın. 
 • Koşu yaparken giyebileceğin şortlar, spor taytları ve basınçlı taytlar dolabında yer almalı. Basınç sağlayan taytları kas ağrısı çektiğin, spora ara verdiğin veya tempo artırarak kondisyon artışı hedeflediğin dönemlerde kullanabilirsin. 
 • Aksesuar dolabında hareket verimini raporlayacak giyilebilir teknoloji ürünü akıllı saatler, güneş gözlükleri, sportif şapkalar, çoraplar, bileklik, alınlık ve boyunluklar bulunmalı. Koşu için çeşit çeşit çantayı da koleksiyonuna eklemeyi unutmamalısın. 
 • Eğer koşu sırasında eklemlerinin desteğe ihtiyacı olduğunu hissediyorsan dizlik gibi aksesuarlardan mutlaka edinmelisin. 

Asics birbirinden şık ve fonksiyonel kadın koşu kıyafeti modelleriyle tüm ihtiyaçlarına yanıt veren geniş bir koleksiyon sunuyor. Üst ve alt parçalar, aksesuarlar, dış giyim ve iç giyim ürünleri, çeşit çeşit alternatifle Asics’te yer alıyor. Her sezon yenilenen kadın koşu kıyafeti koleksiyonu, sezon trendlerini, mevsim ihtiyaçlarını karşılayan opsiyonları bir araya getiriyor. Elbette Asics’in özel seçkisinde, modası hiç geçmeyecek klasikleşmiş tasarımlar ve zamansız anahtar parçalar da var. Uzun ömürlü, kaliteli kumaşlardan üretilen, sağlam dikişlere sahip, havalı ve fonksiyonel tasarımları bir arada bulabilirsin. Katmanlı koruyucu taytlardan, destek ağlayan sütyenlere, nefes alan özel kumaşlarla tasarlanmış tişörtlerden su geçirmez montlara kadar dolabının joker parçaları olacak giysileri Asics ayrıcalıklarıyla bulabilirsin. Üstelik profesyonellerin tercihi olan Asics koleksiyonundan seçtiğin kıyafetleri, uyumlu kadın koşu ayakkabıları ile kombinleyebilir, aradığın profesyonel desteğe ulaşabilirsin. 

Kadın Koşu Kıyafeti Fiyatları

Kadınların koşarken giymesi için özel tasarlanan ve koşu dinamiğinin özelliklerini yansıtan ürünlerin farklı fiyat seçenekleriyle seni karşılaması mümkün. Kadın koşu kıyafeti fiyatları, kumaş içeriklerine, dikiş özelliklerine, sezon trendlerine göre değişiklik gösteriyor. Elbette, stok durumu, dönemsel moda ve özel gün kampanyaları da fiyatlar üzerinde etki gösteriyor. 

Asics tüm modellerinde kalite ve performans desteğinden ödün vermiyor. Asics koleksiyonundaki fiyat farklarının, kaliteden değil farklı beklentilere uygun teknik özelliklerden kaynaklandığını aklında tutmalısın. Bu nedenle alışveriş yaparken ürün özelliklerini tüm detaylarıyla incelemeli ve seçimini üründen beklentilerine göre yönlendirmelisin. Sadece kadın koşu kıyafeti fiyatları odağında bir seçim yapman seni çok büyük ihtimalle doğru ürüne ulaşmaktan alıkoyuyor. Örneğin, yazın giymek için bir koşu üstü arıyorken, fiyatı yüksek olan katmanlı kumaş teknolojisiyle üretilen, kışlık termal koşu üstü almamalısın. Tasarımları ihtiyaçlarını, kullanım alanlarını, zevkini ve koşu alışkanlığını göz önüne alarak değerlendirmelisin. 

Ürün özelliklerini inceleyerek seçtiğin kadın koşu kıyafetlerini, en son fiyat kıyasıyla eleyebilirsin. Böylelikle hem ihtiyaçlarına uygun seçeneği bulabilir hem de bütçene en yakın ürünü alabilirsin. Açık veya kapalı alanda spor yaparken, bir parkurda veya koşu bandında koşarken konforlu hissetmeni sağlayacak kadın koşu kıyafetlerini Asics’te bulabilirsin. Üstelik, fiyat, performans ve kalite konusunda endişe yaşamadan alışveriş yapma imkanı da seni bekliyor. 

Kadın Koşu Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Ürünlerin teknik özelliklerini, kadın koşu kıyafetlerini kullanacağın mevsime, zemine, kondisyon durumuna göre değerlendirmelisin. Kıyafetlerin vücut ısını dengede tutmaya yardımcı olacağından, seni dış etkenlerden koruyacağından emin olmalısın. Kumaş materyali, dikiş tekniği, ürün kesimi, teknolojileri ve vaatleri üzerinden tüm modelleri değerlendirmelisin. Elbette zevkine uygun seçenekler arasından tercihte bulunman gerekiyor. 

Koşmak için dolabını hazırlarken doğru kıyafetleri almalısın. Yalnız doğru materyal değil bedenine uygun ürün seçmeli ve dolabını koşu için hazır hale getirmelisin. Kadın koşu kıyafeti seçerken öncelikle, ürün beden numaralarının sana uygun olmasına özen göstermen gerekiyor. Kıyafetler sana büyük veya küçük olmamalı. Online alışveriş sırasında kıyafetin doğru bedenini seçme konusunda endişe yaşıyorsan, Asics ürünlerinin beden seçeneklerinin bulunduğu alanda yer alan beden tablosunu gözden geçirebilirsin. Beden ölçülerinin tablodaki karşılığına bakarak, senin için uygun numarayı görebilir ve bu bilgi ışığında sipariş verebilirsin. 

Sonrasında, kadın koşu kıyafetlerinin dolabındaki diğer ürünlerle uyumunu kontrol etmelisin. Örneğin koşarken giydiğin su geçirmez ayakkabı ile kıyafetler uyumlu olmalı. Renk, tarz ve doku uyumuna özen göstererek, kolay kombinleyeceğin seçeneklere yönelmelisin. Birkaç farklı kombinde kolaylıkla kullanabileceğin renkleri tercih etmen kolaylık sağlıyor. Ayrıca, sezon modası parçalardan alsan da, her zamanın modasına uygun klasikleşmiş yalın ürünlerden de muhakkak tercih etmelisin. Böylece, trend ürünlerin modası geçse dahi klasikleri uzun süre kullanabilirsin. 

Kadın koşu kıyafeti seçimini yaparken dönemsel vücut değişimlerini de göz önüne almalısın. Örneğin sık sık kilo alıp veren biriysen, beli lastikli olan, fermuar gibi eklentilerle kolay giyip çıkarılabilen alternatifleri tercih ederek hayatını kolaylaştırabilirsin. Elbette, kadın koşu kıyafetlerini her zaman kendin için tercih etmen gerekmiyor. Eğer başka birine hediye olarak kadın koşu kıyafeti seçiyorsan, tercihine onun zevki rehberlik etmeli. Diğer bir deyişle, onun zevkine uygun renkleri, desenleri, tasarımları tercih etmelisin. Bedenini tam olarak bilmiyorsan standart bedenli alternatiflere yönelebilir veya sık sık giydiği spor bir ürünün bedenini kontrol ederek bilgi sahibi olabilirsin. 

Kendin veya özel günlerde sevdiklerin için kadın koşu kıyafeti alırken, baştan aşağı eksiksiz bir kadın koşu kombini de yapabilirsin. Asics’in en sevilen ürünlerinin bir arada olacağı kombinde, aksesuardan kadın sneakers modellerine, giysilerden montlara kadar her parçanın konfor vadettiğinden emin olabilirsin. Asics, profesyonel sporcular için özel spor enstitüsünde test edilen, onaylanan teknolojiler üretiyor. Sadece bir Ar-Ge merkezi değil, spor teknolojileri açısından bir inovasyon üssü olan Asics spor enstitüsünde tasarlanan her modelin daha iyi performans için sana destek olduğundan emin olabilirsin. Amatör veya profesyonel sporcu olabilir veya sadece günlük koşularında konfor arayan bir kullanıcı olarak alışveriş yapabilirsin. Asics, herkese profesyonel destek sağlayan ürünleriyle en iyiyi deneyimlemeye, koşuda daha iyi hedeflere yol almaya yardım ediyor. 

Sen de Asics ayrıcalıklarıyla tasarlanan kadın spor kıyafetleri ve ayakkabıları Asicstr.com üzerinden inceleyebilirsin. Asics Türkiye’nin uluslararası standartlardaki koleksiyonuna hakim olabilir, sevdiğin ürünleri kalp butonuyla işaretleyerek kendi koleksiyonunu oluşturabilirsin. Sevdiğin tasarımları bir arada veya tek tek sipariş verebilir, koşu dolabını Asics kalitesiyle tamamlayabilirsin. Asics’in en sevilen modellerine özel kampanyalarla sahip olmak için Asics Türkiye’yi sosyal medyadan takip edebilir, mail bültenlerine üye olabilir ve sık sık web sitesini ziyaret edebilirsin. Zaman kaybetmeden hemen koşunun joker parçalarını sipariş vermek için Asics’i tercih edebilirsin. Hemen kadın koşu kıyafetleri arasından seçimini yap, aktif bir yaşama hızlı adımlarla merhaba de!

back to top
Filtreler