Çocuk  

Kız Çocuk Spor Ayakkabı (2 Ürün)

Filtreler

Kız çocuk spor ayakkabı modelleri, çocuklara sporu sevdirmek, geleceğin sporcularını bugünden desteklemek için özel olarak tasarlanıyor. Yetişkin ayakkabılarıyla dünyada ünlü spor profesyonellerinin seçimi olan Asics, onlarca yıldır ürettiği erkek ve kız çocuk spor ayakkabı modelleriyle de tanınıyor. Çocukların ayaklarının ve spor yaparken bedenlerinin tam olarak neye ihtiyaç duyduğu düşünülerek hazırlanan tüm modeller, Asics kalitesini her parçasında yansıtıyor. 

Kız çocuk spor ayakkabıları okulda, oyunda, bahçede, evde, dilenen her yerde çocuklara konfor sunuyor. Ciddi bir yarışa hazırlanan küçük sporcuların da, oyunda rahat hissetmek isteyen bir çocukların da giyebileceği onlarca çeşit Asics kız çocuk spor ayakkabısı koleksiyonunda yer alıyor. Antrenörler, ebeveynler ve çocuklardan tam puan alan tasarımları sen de hemen inceleyebilirsin. 

Kız Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri, Fiyatları

Asics kız çocuk spor ayakkabılarının ana hedefi, çocukları aktif bir yaşama hazırlamak ve iyi hissetmelerine yardımcı olmak. Mottosu “Harekete geç” olan marka, her tasarımında spor motivasyonunu artırmayı hedefliyor. Bu nedenle tüm modellerde yer alan üstün kalite, uzun ömür, şık tasarım gibi özellikler, Asics’in asla ödün verilemez kurallarını oluşturuyor. Çocukların hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak profesyonel desteği sağlayan ayakkabılar, onların kendilerini daha iyi, başarılı, rahat ve stil sahibi hissetmesine yardım ediyor. Çocuklar her adımda kendilerine güveniyor, yere sağlam basmanın ve kendi ayakları üzerinde durabilmenin hazzını tadıyor. 

Kız çocuk spor ayakkabı fiyatları, ayakkabıların teknik detayları üzerinden belirleniyor. Her ne kadar tüm çocuk modellerinin birbirinin aynı olduğu zannedilse de, çocukların tam gelişim döneminde olduğu düşünüldüğünde onlara sıradan ayakkabıları almamak gerektiği rahatlıkla fark edilebiliyor. Çocukların her an büyüdüğü, geliştiği ve kendini tanıdığı çocukluk döneminde; kaslarını, eklemlerini, tendon ve ayak bağlarını destekleyecek özel ayakkabılara ihtiyaçları oluyor. Gelişen kemiklerin ideal şekilde ayakkabıda konumlanması, çocukların rahat hissetmesi, ayakların korunması gibi gereklilikler üzerinde, kız çocuk ayakkabılarında farklı teknolojiler kullanılıyor. Asics sunduğu koruyucu, destekleyici teknik detaylar ve son moda tasarım özellikleri ile farklılaşıyor. Asics kız çocuk spor ayakkabı modelleri, fiyat kalite dengesini sağlayarak ebeveynlere doğru alışveriş yapmanın huzurunu bahşediyor. 

Kız Çocuk Spor Ayakkabı Nasıl Olmalı?

 • Kız çocuk ayakkabılar, kız çocukların sevdikleri renkleri, desenleri üzerinde bulundurmalı. Çocukların her gün giyecekleri ayakkabıların kendi zevklerine, tarzlarına uygun olmasına özen gösteriliyor. 
 • Kız çocuk spor ayakkabılarının, çocukların ilgilendiği spor dalları ve yaptıkları egzersizler için uygun olması öneriliyor. Örneğin eğer çocuk koşuyorsa onun için kız çocuk koşu ayakkabısı seçimi tavsiye ediliyor. 
 • Kız çocuk ayakkabıların çocukların rahat hissettirecek teknik özelliklere sahip olması gerekiyor. Nem ve hava transferi, iç taban yastıklaması gibi özellikleri bulundurması tavsiye ediliyor. 
 • Özellikle koşu gibi sert egzersizlerde kullanılan ayakkabıların şok emici orta taban bulundurması öneriliyor. 
 • Çocukların daha kolay denge sağlaması için taban sistemlerinin tasarımda yer alması önem taşıyor. 
 • Çocukların güvenliği için dış tabanın yüksek yer tutuşa sahip olması gerektiğinin altı çiziliyor. 
 • Optimum hareket için esnek yapıya ihtiyaç duyuluyor. 
 • Çocukların kolay giyip çıkarılabilmesi ve ayakkabını ayağı tam sarması için cırt cırt bantlar kullanılması öneriliyor. 

Kız Çocuk Spor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Çocuk ayakkabıyı denerken ayağında her zaman giydiği kalınlıkta çorap olmasına özen gösterebilirsin. 
 • Kız çocuk spor ayakkabılarının, kullanılacak mevsime, zemine uygun olmasına bakmalısın. 
 • Ayakkabıların hafif olmasına ayrıca dikkat etmelisin. 
 • Okulda giyilecek ayakkabıların hava alan ve serin tutan özellik göstermesini beklemelisin, saatlerce çocukların ayaklarında kalacak tasarımların kuru hissettirmesi de önem taşıyor. 
 • Çocuğun eğer salon sporlarıyla ilgileniyorsa, aynı ayakkabı ile hem spor yapmasını hem de onu kız çocuk günlük ayakkabı olarak kullanmasını beklememelisin. Hijyen açısından her gün aynı ayakkabının giyilmesi, salonda, her yerde kullanılan ayakkabıların tercihi tavsiye edilmiyor. Spor için ayrı ayakkabı alabilir, günlük giyim için kız çocuk sneakers tercih edebilirsin. 

Kız Çocuk Spor Ayakkabı Trendleri Nelerdir?

Dünyada yükselen konfor trendi, kız çocuk spor ayakkabı modellerinde de kendini gösteriyor. Eskiden sadece estetik gözetilerek seçim yapılırken, günümüzde konfor sağlayan özellikler inceleniyor, çocukların hem rahat hem de havalı hissedeceği modellerin tercihi önem kazanıyor. Konfor vadeden, sade tasarımlı modelleri seçerek sen de çocuk modasına ayak uydurabilirsin. 

Ayrıca, kız çocuk spor ayakkabılarda, pembe gibi cinsiyete dayalı renklerin kullanımı yavaş yavaş geride kalıyor. Renklerin cinsiyetsiz olduğuna dair inanç, birçok kullanıcı ve markayı etkisi altına alarak kız çocuk kıyafet ve ayakkabılarında mavi rengin yoğunlaşmasına sebep oluyor. Cinsiyete dayalı renk ayrımlarını bir kenara bırakarak, çocuğunun zevkine göre ayakkabı rengini, tasarımını seçebilirsin. 

Bitkisel kaynaklı materyallere dönüş kız çocuk spor ayakkabılarında mesh kumaş tercihine hız kazandırıyor. Deri gibi hayvansal kaynaklı materyallerin yeri, moda sektöründe hızla kumaşlara dönüyor. 

Eskiden neredeyse tek tip kız çocuk spor ayakkabılar görülürken, günümüzde yetişkin tasarımlarını andıran çeşit çeşit kız çocuk spor ayakkabı raflarda yerini alıyor. Çocuk tasarımlarında etkinliğe, egzersize dayalı farklı çeşitler sunmanın öncüsü olan Asics, trendin önde gelen yaratıcıları arasında sayılıyor. 

Kız Çocuk Spor Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?        

Kız çocuk spor ayakkabı çeşitleri arasında koşma, yürüme gibi etkinlikler için özel tasarlanan alternatifler bulunuyor. Ayrıca kız çocukların okulda rahatlıkla giyebileceği casual seçenekler, sneaker modelleri de opsiyon sunuyor. Alternatifler içinde voleybol, tenis gibi sporlara özel tasarlanan kız çocuk ayakkabı modellerini de bulabilirsin. Renk renk, çeşit çeşit yüzlerce kız çocuk spor ayakkabısı Asics’te seni bekliyor. 

Kız Çocuk Spor Ayakkabı Numara Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kız çocuk spor ayakkabısı alırken, ayakkabının çocuğun ayağına büyük veya küçük gelmemesine dikkat etmelisin. Eğer seçim yaptığın markanın numarasından endişe duyuyorsan beden tablosu üzerinden cm cinsi ile numaraların karşılıklarına ulaşabilirsin. Ardından çocuğun ayağını en uzun parmak ile topuk arasındaki mesafeden yola çıkarak hesaplayabilir ve cm birimiyle ayakkabı seçebilirsin. Seçilen ayakkabının mutlaka, çocukların ayak numarasına tam uyumlu olması gerekiyor. Yanlış seçimler yapıldığında çocukların denge sağlamada zorlandığına, ayak sağlığının zarar gördüğüne dikkat çekiliyor. 

Kız Çocuk Spor Ayakkabı Teknolojileri

 • Kız çocuk spor ayakkabılarda over pronation, under pronation ve nötr pronation basışlara özel destekler yer alıyor. Baskının ayak tabanında hangi yöne doğru fazla olduğuna göre seçilen ayakkabılar, ideal basış için tabandan bedene destek veriyor. 
 • Asics tasarımlarında, nefes alabilir materyaller kullanılıyor. 
 • Ayakkabılarda bulunan sert kauçuk dış taban dayanıklılığı ve yüzey tutuşunu artırıyor. 
 • Gel teknolojisi ile adımlarda denge sağlanıyor, çocuklar şok emici desteklerle daha güvenle adım atıyor. 
 • Asics fit checker çıkarılabilir iç taban astarı, çocukların ve ebeveynlerin ayakkabı giyerken tekleri karıştırmasına engel oluyor. Ayrıca büyüyen ayaklar yine astar yardımıyla kolaylıkla ayırt edilebiliyor. 
 • FF Blast orta taban desteği, kullanıcılara hız katıyor. 
 • Yansıtıcı parçalar, ayakkabıların gece kolaylıkla görülmesine imkan veriyor. 
 • 3D space construction özelliği ayakkabının ayağı vurmasını, rahatsız etmesini engelliyor. 
 • Dynamic DuoMax sistem ile ayaklardaki ağırlık azaltılıyor. Daha fazla stabilite ve denge oluşturuluyor. 
 • Dayanıklılığı artıran burun dikişi ayakkabılarda göze çarpıyor. 

Sen de kız çocuk spor ayakkabı arıyorsan, Asics’in üstün özellikli tasarımlarını seçebilirsin. Hemen sipariş ver, çocuklarına rahatlığı armağan et. 

back to top
Filtreler